ceština nemcina anglictina holand


Penzion - Chalupa U Nás Veselý Kopec, Železné hory, Vysočina, Českomoravská vrchovina

Vítejte v krásném koutu Vysočiny, Železných hor a Podoubraví.

Náš penzion se nachází v těsné blízkosti skanzenu Veselý kopec.

Ideální místo našeho penzionu takřka uprostřed České Republiky přímo vybízí všechny milovníky přírody, kulturních a historických památek k toulkám v okolí. Sportovně založené k výletům do okolí pěšky, na kole nebo autem, tak i k houbaření, rybaření, geocachingu nebo i k lenošení a odpočinku.

Naše chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi, seniory a všechny, kteří chtějí strávit pohodovou dovolenou v příjemném prostředí na Veselém Kopci.

Vítejte v turistické oblasti Železných hor, kde nic není vysoko ani daleko a kde máte všechno na dosah ruky.

Chráněná krajinná oblast Železné hory Železnohorský masiv působí jako krajinná vlna svažující se zvolna od Hlineckých kopců, Pešavy a Hradiště, provázená stužkou řeky Chrudimky.

K severu se oblast rozvolňuje do šíře, k jihu prudce spadá do luhů řeky Doubravy.

Pestrá krajina je sladěna v harmonický celek. Geologické podloží patří k nejpestřejší v celé republice. Najdeme tu křemence, diority, permské pískovce, opukové sedimenty, druhohorní pískovce i čtvrtohorní sprašové hlíny a eluviální náplavy.

Krajinnou dominantou je západní hřeben, který je zároveň významným biokoridorem.

V okolí hradu Lichnice je stejnojmenná národní přírodní rezervace a nadregionální biocentrum.

V jižní části leží hluboký kaňon řeky Doubravy. V jeho okolí je přírodní rezervace Údolí Doubravy, Zlatá louka a Mokřadlo a řada přírodě blízkých lesních ekosystémů.

Při toku řeky Chrudimky je převaha lesních ekosystémů, zbytky květnatých luk a říčních niv. Uzemí si uchovalo rozptýlenou sídelní strukturu se zbytky lidové architektury a bohatstvím zeleně. Jeho poloha v blízkosti velkých měst a pestrá krajina láká k rekreačnímu využití, v posledních letech se rozvíjí cykloturistika a pěší turistika.


Nabízíme

  • ubytování v 6-ti pokojích se 16 lůžky, kde každý pokoj má koupelnu a WC, tak i vlastní bojler s teplou vodou. Pokoj č.1 a 2. má dvoulůžko a jednolůžko, pokoj č.3 má dvoulůžko, pokoj č.4 má dvoulůžko a jednolůžko, pokoj č.5  má 3 jednolůžka a pokoj č.6 je zařízen jako dětský pokoj s palandou do písmene L. K dispozici je i jedna dětská postýlka. Foto pokojů naleznete ve fotogalerii. U Nás dále najdete perfektně  zařízenou kuchyň, bar s možností vlastního točení piva, letní sezení s grilem, letní venkovní bazén s lehátky, dostatek místa k sezení,  venkovni sportovní vyžití na universálním travnatém hřišti - volejbal, nohejbal, fotbálek, badminton - velkou trampolínu, dětské prolézačky a pískoviště, úschovnu kol, stolní fotbálek a venkovní stolní tenis. Velká nástěnná televize, satelit, wifi, infra sauna, to vše by Vám mělo zpřijemnit pobyt za špatného počasí.
  • pronajímáme jen celý objekt, možnost samostatného vaření.
Najdete nás také na: 
www.chalupa-unas.cz
www.penzionunas.cz
www.chalupyachaty.cz/unas

Exkurze v Pivovaru Rychtář v Hlinsku

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Zájemcům o pivovarnictví nabízíme exkurzi do Pivovaru Hlinsko.

Exkurzi v Pivovaru Hlinsko je potřeba objednat předem na telefonu 469 311 471, kontaktní osoba: Iva Homolková.

Prohlídka je možná v pracovních dnech (Po–Pá) mezi 8.00 a 13.00 hodinou.

Minimálné počet osob je 5, maximální počet osob v rámci jedné prohlídky je 30.

Prohlídka trvá cca 45 minut a je zakončena ochutnávkou piva (pro zájemce starší 18 let).

Cena exkurze je 30 Kč/osoba pro dospělé a 20 Kč/osoba pro studenty a děti. Příplatek za ochutnávku je 20 Kč za dospělého, stejný příplatek na osobu je účtován v případě, že se prohlídky účastní méně než 10 návštěvníků.

Návštěvníci mají též možnost nákupu všech druhů piv a propagačních materiálů v prodejně, která se nachází přímo v areálu pivovaru.

  www.rychtar.cz
Ubytování
Chatičky.cz Ubytování
Železné hory
Vysočina
Katalog ubytování - penziony, chalupy, hotely a další nabídka ubytování na Lipně